Szczoteczka bambusowa – czy warto?

W Polsce coraz częściej słyszy się o bambusowych szczoteczkach, które mają być wyjątkowo skuteczne w czyszczeniu zębów, a przy tym całkowicie biodegradowalne

W Polsce coraz częściej słyszy się o bambusowych szczoteczkach, które mają być wyjątkowo skuteczne w czyszczeniu zębów, a przy tym całkowicie biodegradowalne. Wiele osób zastanawia się, czy ten produkt nie jest przereklamowany i czy faktycznie z jego pomocą można codziennie odpowiednio zadbać o higienę jamy ustnej. Jakie są zalety takiej szczoteczki i czy faktycznie warto w nią zainwestować?

Sposób na produkcję mniejszej ilości śmieci

Świadomość ekologiczna w społeczeństwie staje się coraz większa. Choć jeszcze kilka lat temu większość osób nie przejmowała się coraz to nowymi plastikowymi opakowaniami oraz produktami, teraz raczej stara się odchodzić od tego surowca na rzecz tych bardziej naturalnych. Szczoteczka bambusowa to produkt niepowodujący żadnej szkody dla środowiska – całkowicie się rozkłada. W ciągu roku oznacza to zaoszczędzenie pewnej liczby plastiku i dobry sposób na życie less waste, czyli produkcję mniejszej ilości odpadów.

Dobry materiał

Bambus ma już miliony zwolenników na świecie. Co bardzo istotne, rośnie on niezwykle szybko, a jego uprawa nie wymaga stosowania nawozów. Uprawia się go na szeroką skalę w krajach azjatyckich, a teraz jego wykorzystaniem zainteresowały się rynki europejskie. Bambus to trwały surowiec, dzięki czemu wytwarzane produkty mają wysoką jakość i mogą być używane codziennie. Szczoteczki produkowane z bambusa służą dłużej niż te tradycyjne, a dodatkowo bogate są w naturalny środek zapobiegający rozwojowi bakterii w jamie ustnej, co wspomaga efekty czyszczenia.

Bez szkodliwych substancji

Jak już powszechnie wiadomo, w plastiku znajduje się najczęściej takie substancje jak biofesfenol A, który może przyczyniać się do cukrzycy czy nowotworów. Z kolei we włóknach plastikowych szczoteczek może znajdować się trujące BPA. W przypadku szczoteczek bambusowych zarówno uchwyt, jak i włosie wykonane są z bezpiecznych surowców, dzięki czemu są one wspaniałym wyborem dla całej rodziny.

Przyjemne czyszczenie

Szczoteczki bambusowe czyszczą zęby delikatnie, ale bardzo skutecznie. Dzięki miękkim włóknom mogą używać ich nawet dzieci, bez obaw o to, że będą szorować zbyt mocno i doprowadzą do krwawienia. Szczoteczki wykonane z bambusa są bezpieczne dla szkliwa, a dodatkowo skutecznie hamują rozwój bakterii.

Ochrona środowiska, a przy tym dokładne czyszczenie zębów i właściwa higiena jamy ustnej. Szczoteczka bambusowa będzie dobrym wyborem (https://www.bee.pl/biomika-bambusowa-szczoteczka-do-zebow-czarna-miekka_p997491.html) dla wszystkich osób świadomych wagi postaw ekologicznych, oraz pragnących wyeliminować trujące substancje ze swojego otoczenia. Pozwoli na właściwe czyszczenie bez podrażniania dziąseł i zapobieganie próchnicy.

Background obraz autorstwa freepik - www.freepik.com